Kurzy vázání v šátku

Šátek je vnímán i odborníky z řad ortopedů či fyzioterapeutů jako nejvhodnější nosítko pro novorozence a malého kojence. Vázání do šátku možná vypadá na první pohled složitě, ale když si to rodiče vyzkouší, většinou jsou příjemně překvapení. Miminko je v něm ve fyziologicky vhodné poloze a je v kontaktu s rodiči, což naplňuje jednu z jeho životních potřeb. Nošená miminka jsou spokojenější, lépe prospívají a rychleji se rozvíjí.

Když se v roce 2004 narodilo mé druhé dítě, šátky se ještě moc nepoužívaly, v Brně existovalo jedno prodejní místo, kde se dal sehnat jediný typ. Dcera byla velmi kontaktní miminko, ráda se chovala a nosila a já věděla, že pokud chci zvládnout péči ještě o starší, tehdy 2 leté dítě, šátek mi situaci velice ulehčí. Kurzy vázání neexistovaly, obdržela jsem jen nakopírované materiály s obrázky a sama se doma učila vázat. Začátky nebyly úplně lehké, ale nakonec se mi podařilo začít uvazovat tak, aby v něm byla dcera správně. Nosila se pořád a všude, oběma nám to maximálně vyhovovalo. Ještě jako dvouletá si v něm občas na výletě po obědě chvíli pospala. I přes mé problémy s páteří se mi nosila velice dobře, šátek váhu ideálně rozložil na celá záda. Když jsem čekala další děti, už během těhotenství jsem se na nošení velice těšila. Zkoušela jsem i ergonomické nosítko, když bylo další dceři asi devět měsíců, ale nakonec jsem se vrátila zase k šátku, vyhovoval mi nejvíce.

Pokud se chcete naučit vhodný úvaz pro vaše miminko, či chcete mít jistotu, že šátek vážete správně, chcete se dovědět více o různých typech šátku či vyvarovat se nejčastějších chyb, nabízím individuální kurz vázání v šátku přímo u vás doma.

Krátká praktická ukázka je i součástí mých kurzů přípravy na porod a rodičovství v SVČ Lata, Plovdivská 8. Individuální lekce "šátkování" může proběhnout přímo u Vás doma nebo v mojí poradně v Popůvkách.

Od roku 2015 jsem certifikovaná poradkyně vázání šátků.