Znakování s miminky

Když bylo mé třetí miminko malé, dostala jsem nabídku od kamarádky vyzkoušet znakování. Navštěvovala jsem její kurz a výsledky jsem byla naprosto uchvácená. Dcera se naučila a aktivně používala desítky znaků. Komunikace s ní a jejími sourozenci, když byly ve stejném věku, byla naprosto jiná. Dobře jsem jí rozuměla nejen já, ale i manžel, sourozenci, babičky. V porovnání se svými vrstevníky začala i brzy mluvit. V roce 2010 jsem se stala lektorkou znakování. Když se narodil další syn, znakování už byla samozřejmost.

Kurzy probíhají v dětské kavárně Nejkrásnější svět, Rybnická 46, Brno

Cvičení s dětmi

Od roku 2007 se věnuji cvičení rodičů s dětmi ve věku 6 měsíců až 3 roky. Děti jsou rozděleny podle věku. V hodinách rozvíjím jemnou i hrubou motoriku, učím děti poznávat svět kolem sebe. Používám cvičební pomůcky jako jsou overbally, gymbally, padák, obruče apod, dále hudební nástroje, hračky atd.

Cvičení s rodiči jsou chvíle, kdy máme čas jeden na druhého, věnujeme se dítěti, hrou zdokonalujeme a procvičujeme jeho dovednosti. Děti získávají nové zkušenosti, díky básničkám a písničkám rozšiřují slovní zásobu. Setkávají se s vrstevníky a učí se s nimi komunikovat. Jsem absolventkou Pedagogické fakulty obor Pedagogika volného času a semináře Metodika cvičení rodičů s dětmi.

Cvičení probíhá v centru Fit4all, Chironova 8, Brno

Kurzy vázání v šátku

Šátek je vnímán i odborníky z řad ortopedů či fyzioterapeutů jako nejvhodnější nosítko pro novorozence a malého kojence. Vázání do šátku možná vypadá na první pohled složitě, ale když si to rodiče vyzkouší, většinou jsou příjemně překvapení. Miminko je v něm ve fyziologicky vhodné poloze a je v kontaktu s rodiči, což naplňuje jednu z jeho životních potřeb. Nošená miminka jsou spokojenější, lépe prospívají a rychleji se rozvíjí.

Když se v roce 2004 narodilo mé druhé dítě, šátky se ještě moc nepoužívaly, v Brně existovalo jedno prodejní místo, kde se dal sehnat jediný typ. Dcera byla velmi kontaktní miminko, ráda se chovala a nosila a já věděla, že pokud chci zvládnout péči ještě o starší, tehdy 2 leté dítě, šátek mi situaci velice ulehčí. Kurzy vázání neexistovaly, obdržela jsem jen nakopírované materiály s obrázky a sama se doma učila vázat. Začátky nebyly úplně lehké, ale nakonec se mi podařilo začít uvazovat tak, aby v něm byla dcera správně. Nosila se pořád a všude, oběma nám to maximálně vyhovovalo. Ještě jako dvouletá si v něm občas na výletě po obědě chvíli pospala. I přes mé problémy s páteří se mi nosila velice dobře, šátek váhu ideálně rozložil na celá záda. Když jsem čekala další děti, už během těhotenství jsem se na nošení velice těšila. Zkoušela jsem i ergonomické nosítko, když bylo další dceři asi devět měsíců, ale nakonec jsem se vrátila zase k šátku, vyhovoval mi nejvíce.

Pokud se chcete naučit vhodný úvaz pro vaše miminko, či chcete mít jistotu, že šátek vážete správně, chcete se dovědět více o různých typech šátku či vyvarovat se nejčastějších chyb, nabízím individuální kurz vázání v šátku přímo u vás doma.

Krátká praktická ukázka je i součástí mých kurzů přípravy na porod a rodičovství v SVČ Lata, Plovdivská 8. Individuální lekce "šátkování" může proběhnout přímo u Vás doma nebo v mojí poradně v Popůvkách.

Od roku 2015 jsem certifikovaná poradkyně vázání šátků.